מנשך עמוק DEEP BITE

מנשך עמוק הינו ליקוי סגר המאופיין בחפיפה מוגדלת בין השיניים העליונות והתחתונות. במצבי מנשך עמוק חמורים החפיפה הינה מלאה וכתוצאה מכך מתקיים הסגר בין שיניים לחניכיים או לחיך, במקום סגר בין שיניים לשיניים. עקב כך מנשך עמוק יכול להיות מאד טראומטי לחניכיים התומכות בשיניים ולגרום להרס העצם התומכת בחניכיים. מנשך עמוק  עלול לגרום גם לשחיקה חמורה של השיניים ולקיצור כותרות השיניים לאורך השנים.

מנשך עמוק הינו ליקוי סגר קשה לטיפול, בעיקר במבוגרים, עקב היותו קשור למבנה הלסתות והשרירים, ולאחר תיקון מנשך עמוק יש בדרך כלל צורך לתחזק את התוצאה האורתודונטית לאורך שנים רבות.

לדוגמא:

ילדה עם מנשך עמוק הנובע מיחסי לסתות  לקויים . לאחר תיקון הטיות השיניים על ידי טיפול אורתודונטי הסגר השתפר והמגעים הסיגריים תוקנו.

 לפני יישור שיניים  אחרי יישור שיניים
 __________________2_________  מנשך-עמוק-2-אחרי_1

דוגמא נוספת:

נערה עם מנשך עמוק הנובע מהטייה הפוכה של השיניים העליונות, כתוצאה מכך נגרמה שחיקה של החותכות התחתונות. עמדת השיניים תוקנה בטפול אורתודונטי והמטופלת ממשיכה לשמור על השיניים על ידי הרכבת סד לילה למניעת המשך השחיקה.

 לפני יישור שיניים  אחרי יישור שיניים
 מנשך עמוק 1 אחרי_1

 __________________1_________

המטופלת טופלה עם סמכים פנימיים.אורתודונטיה לינגואלית הינה אחד האמצעים היעילים ביותר לתיקון מנשך עמוק.  גם פלטות שקופות ייעילות לטפול במנשך עמוק.  באנימציה הבאה מודגם תהליך פתיחת המנשך עם פלטות שקופות (אינביזאליין).:

ליצירת קשר עם המרפאה

תפריט נגישות