קשתיות שקופות

יישור שיניים אסתטי  וכמעט בלתי נראה, מתבצע בעזרת סידרה של קשתיות שקופות העוטפות את השיניים. הקשתיות ניתנות להורדה , אך על מנת להגיע לתוצאה יש צורך בהרכבתן רוב שעות היממה. מומלץ להסירן רק לצורך אכילה שתייה או צחצוח שיניים.

הקשתיות גורמות לתנועה אורתודונטית של השיניים על ידי הפעלת לחץ עדין המושג עקב כך שהן נבנו מלכתחילה בצורה אקטיבית. הקשתיות נבנות על פי מודל וירטואלי ראשוני של השיניים , השיניים מוזזות במודל בשלבים, ולכל שלב נבנית קשתית מתאימה. על מנת לשפר את יעילות השיטה במצבים של תזוזות שיניים מורכבות, נעשית הדבקה של  מאחזים-קוביות קטנות בצבע השן על גבי השיניים.

יישור שיניים בעזרת קשתיות שקופות מתאים למגוון רחב של בעיות אורתודונטיות. ישנן תנועות אורתודונטיות שמתאימות יותר לשיטה זו, אך ישנן אחרות שמתאימות פחות, ובמיקרים כאלה ניתן לשלב שיטות אחרות כגון סמכים רגילים או פנימיים.

הקשתיות השקופות מאפשרות אסתטיקה של השיניים והחיוך במהלך הטפול האורתודנטי מאחר והן כמעט בלתי נראות, וגם המאחזים הינם קטנים ביותר ואינם פוגעים באסטטיקה של השיניים. חסרון השיטה נעוץ באפשרות העומדת בפני המטופל להסיר את הקשתיות, ולא להרכיבן מספיק שעות ביממה: על מנת להצליח בטיפול יש צורך בשיתוף פעולה מתמיד בהרכבת הקשתיות

ליצירת קשר עם המרפאה

תפריט נגישות