שיטת LINGUAL BRACKET JIG

ד"ר סילביה גרון

הדבקת הסמכים האורתודונטים (Lingual brackets)   בשיטת "אורתודונטיה לינגואלית" נעשית בטכניקה הנקראת "הדבקה בלתי ישירה" ( יישור שיניים ). כל הסמכים מודבקים בבת אחת בפה בעזרת כף מטבע שהוכנה במעבדה בתהליך שבו מתאימים את הסמכים הסטנדרטים, באופן  אינדיבידואלי לכל שן ושן.

ההתאמה האינדיבידואלית של הסמך לכל שן לפי שטח הפנים שלה ולפי המיקום שקבע האורתודונט  מאפשרת תכנון מוקדם של הטפול ושל התזוזות המתוכננות לכל שן ושן על גבי מודל מעבדתי או וירטואלי, ולמעשה המיקום הסופי של השן הופך להיות "מתוכנת" בסמך.

הטכניקות למיקום סמכים בשיטת אורתודונטיה לינגואלית הינן רבות ומגוונות, ולכל שיטה יתרונותיה וחסרונותיה. רוב השיטות הינן מאד מורכבות וכוללות שלבי עבודה רבים, המחייבים שמוש במעבדה מיומנת. שיטת  Lingual Bracket Jig ניתנת ליישום על ידי האורתודונט בשלב מעבדתי פנימי, ללא צורך בשמוש במעבדה חיצונית. היתרון בשיטה זו הוא האפשרות של האורתודונט לשלוט בעצמו על מיקום הסמכים, שלב שהינו בעל חשיבות מכרעת ביותר להצלחת הטפול. החסרון הוא הצורך של האורתודונט עצמו בהשקעת זמן במיקום הסמכים.

שיטת Lingual Bracket Jig למיקום סמכים לינגואלים פותחה על ידי ד"ר סילביה גרון ופורסמה בעתונות המקצועית האורתודונטית ב-1998. השיטה משמשת במספר רב של מרפאות ואף במספר מעבדות העוסקות בתחום, וזוהי השיטה הבלעדית למיקום סמכים לינגואלים, המשמשת במרפאת המתמחים במחלקה לאורתודונטיה באוניברסיטת תל אביב ובמרפאתנו.

 

top2_1       top1

הסמך הלינגואלי ממוקם על מודל בעזרת
Lingual Bracket Jig לפי המיקום הסופי המתוכנן לשן

  מיקום הסמכים מועתק לפה והסמכים מודבקים בבת אחת, לפי המיקום שתוכנן על המודל.

 

ליצירת קשר עם המרפאה

תפריט נגישות